Tradicamp2011 – Dzień 6.

lip 11, 2011

Piątek, przedostatni dzień Zjazdu Tradicamp, był dla Uczestników dniem skupienia i wyciszenia. Zamiast ognisk i zabaw organizatorzy zadbali o możliwość uczestnictwa w wykładach i dyskusjach oraz pozostawili czas na rekreację na łonie natury.

Poranne celebracje przebiegały według codziennego planu: Msze Święte ciche, recytowana, śpiewana i uroczysta z asystą diakonów. Na obozowisko dotarł też kolejny oficjalny kapelan Tradicamp – ks. dr Wojciech Grygiel FSSP, który celebrował Mszę o godz. 11.30.

Po południu kl. Bartłomiej Krzych z Instytutu Dobrego Pasterza wygłosił krótki wykład dotyczący liturgii, po którym rozwinęła się interesująca dyskusja. Wzięli w niej udział księża, klerycy i obozowicze. Była ona nie tylko okazją do omówienia spraw poruszanych w trakcie wykładu, ale także do zadania księżom pytań nurtujących wielu wiernych poznających dopiero piękno i wartość „Starej” Liturgii.

W tym dniu, we włodowickim kościele, odprawione zostało również nabożeństwo Drogi Krzyżowej, na które zaproszeni byli wierni z całej parafii. Organizatorów Tradicamp cieszy duże zainteresowanie mieszkańców Gminy Włodowice. Starsi w rozmowach z Uczestnikami zjazdu podkreślają jak bardzo brakowało im tradycyjnych celebracji liturgicznych, młodzi z zainteresowaniem poznają Tradycję, która wychowała ich rodziców i dziadków.

Wieczorem, ze względu na charakter dnia, w którym wspominaliśmy mękę Pana Jezusa organizatorzy zrezygnowali z ogniska. Uczestnicy mieli za to czas na prywatną rekreację, spotkania w zaprzyjaźnionych grupach, które zdążyły się już zawiązać i wymianę kontaktów. Część grupy, wraz z klerykami, postanowiła skorzystać z pięknej pogody i wybrała się na spacer nad zalew we Włodowicach.

FOTOGALERIA

VIDEOGALERIA

Chcesz dostawać nowe aktualności na e-mail? Zapisz się do Newslettera!

ZAPRASZAMY

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości od naszego zespołu ds. Tradicamp.

Pomyślnie wysłałeś wiadomość!