Tradicamp2011 – Dzień 4 i 5.

lip 7, 2011

Półmetek Letniego Zjazdu Integracyjnego Tradicamp2011 za nami. Liczba Gości przekroczyła oczekiwane sto osób, a kolejnych Gości organizatorzy spodziewają się na sobotniej Mszy Świętej wieńczącej Zjazd.

W trakcie ognisk i wycieczek wszyscy zdążyli się już dość dobrze poznać, a Uczestnicy Zjazdu są nawet rozpoznawalni przez mieszkańców Włodowic i okolicznych wsi, którzy chętnie uczestniczą w Mszach Świętych celebrowanych przez kapelanów zjazdu. Kolejni warsztatowicze przechodzą szkolenia i zostają dopuszczeni do nowych funkcji podczas służby ołtarzowej.

Na środowym ognisku, oprócz ministrantów szkolonych na warsztacie i pozostałych Uczestników pojawił się wójt Gminy Włodowice, który bardzo przychylnie odnosi się do inicjatywy Zjazdów Tradicamp i wspiera od początku jej działalność.

W czwartek słońce zaświeciło najmocniej od początku obozu i wielu Uczestników, zamiast podróży pokonywanej przeważnie samochodem, wybrała spacer do kościoła we Włodowicach. Droga wiodąca wśród zbóż i polnych kwiatów, z widokiem na Skały Rzędkowickie, dostarczyła wyjątkowo miłych wrażeń.

Po południu odbyła się wycieczka na Górę Kołoczek i Górę Zborów. Po powrocie, mimo zmęczenia obozowicze zasiedli do ogniska, aby jak co dzień pośpiewać wspólnie przy gitarze, a dzień zakończyć odśpiewaniem na obozowisku Nieszporów, które niesione głosem kilkudziesięciu Uczestników słyszalne są w całej wsi i okolicach.

FOTOGALERIA

VIDEOGALERIA

Chcesz dostawać nowe aktualności na e-mail? Zapisz się do Newslettera!

ZAPRASZAMY

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości od naszego zespołu ds. Tradicamp.

Pomyślnie wysłałeś wiadomość!