DOJAZD

DOJAZD W NASZ REJON JURY KRAKOWSKO CZĘSTOCHOWSKIEJ

Na spotkania Tradicamp najwygodniej przyjechać samochodem, który w takcie spotkań może dostarczyć dodatkowych możliwości turystycznych. Jeśli jednak nie jesteś zmotoryzowany to najlepiej przyjechać koleją do Zawiercia a następnie transportem lokalnym do Rzędkowic. Z każdego większego miasta w Polsce znajdziecie połączenia kolejowe do Zawiercia. Połączenia kolejowe zapewnia przede wszystkim Centralna Magistrala Kolejowa łącząca Śląsk z Warszawą. Z Częstochowy i okręgu katowickiego regularnie kurują pociągi regionalne do Zawiercia. Zawiercie jest najbliższą dużą miejscowością w pobliżu obozowiska Tradicamp. Odległość z Zawiercia do Rzędkowic wynosi 12km.

DOJAZD Z ZAWIERCIA DO RZĘDKOWIC

Samochodem dojedziesz do Rzędkowic tzw. trasą ZWR (Zawiercie – Włodowice – Rzędkowice). Główną drogą w Zawierciu jest droga krajowa nr 78. Trasa ZWR rozpoczyna się na skrzyżowaniu tej drogi z ul. Obrońców Poczty Gdańskiej i ul. Apteczną. Z drogi krajowej nr 78 skręcamy w ul. Apteczną i jedziemy ok. 250m, dalej skręcamy w lewo w ul. 11 listopada i jedziemy ok. 800m. Z ul. 11 listopada skręcamy w prawo w ul. Włodowską, za wiaduktem kolejowym ulica zmieni swoją nazwę na ul. Oświatową, jadąc tą drogą i trzymając się pierwszeństwa przejazdu po ok. 6 km dojedziemy do Włodowic. W centrum Włodowic znajduje się kwadratowy rynek miejski który po skosie przecina droga jaką jedziemy, po przejechaniu placu we Włodowicach jedziemy ok. 200m ulicą i na wysokości sklepu spożywczego skręcamy w pierwsza ulicę w prawo. Jadąc tą ulica wyjedziemy z Włodowic i kontynuując jazdę tą drogą trzymając się pierwszeństwa przejazdu po przejechaniu ok. 1,5km dojedziemy do Rzędkowic.

Trasę z Zawiercia do Rzędkowic obsługują miedzy innymi prywatne busy firmy MATI-TRANS ale rozkłady jazdy podane na stronie internetowej zwykle nie są aktualne a wiec sugerujemy kontakt telefoniczny celem sprawdzenia godzin odjazdu busa. Busy odjeżdżają z przystanku w rejonie dworca PKP w Zawierciu.

www.mati-trans.com.pl
Tel. 502-854-499

Na trasie z Zawiercia do Włodowic również kursuje autobus zakładu komunikacji miejskiej Nr 1. Należy jednak pamiętać, że wybór tego środka transportu powoduje konieczność dojścia pieszo ponad 2 km z Włodowic do Rzędkowic, chyba że przyjedziesz do Włodowic w trakcie sprawowania naszej liturgii w kościele włodowickim, kiedy to po zakończonej liturgii na linii z Włodowic do Rzędkowic kursuje nasz Tradibus. Aktualne rozkłady jazdy autobusu komunikacji miejskiej Nr 1 można znaleźć na stronie Zakładu Komunikacji Miejskiej. Autobus ZKM odjeżdża z przystanku w rejonie dworca PKP w Zawierciu.

www.zkm-zawiercie.com.pl
Tel. (032) 672 34 11

Aby pokonać trasę z Zawiercia do Rzędkowic (i odwrotnie) możesz również zamówić Traditaxi bezpośrednio w Punkcie Rejestracyjno-Informacyjnym Tradicamp. Zamówień transportu należy jednak dokonać przynajmniej z 1-dniowym wyprzedzeniem. Koszt transportu wynosi 30 zł.

Zamówienia transportu Tradicamp – Punkt Rejestracyjno Informacyjny

Tel. (34) 341-00-21
info@tradicamp.pl

PODRÓŻOWANIE PO JURZE

Jura Krakowsko-Częstochowska ma dobrze rozwiniętą sieć dróg. Zachodnim skrajem regionu biegnie krajowa droga Warszawa-Katowice (tzw. „gierkówka”). Istnieje wiele zjazdów na drogi lokalne, umożliwiających dotarcie do obozowiska Tradicamp oraz wszystkich atrakcyjnych miejsc na tym terenie. W kierunku równoleżnikowym biegną:

  • droga nr 46: Jędrzejów – Janów – Olsztyn – Częstochowa,
  • droga nr 78: Jędrzejów – Kroczyce – Zawiercie – Siewierz – rejon Tarnowskich Gór,
  • droga nr 79: Kraków – Jerzmanowice – Olkusz – Bolesław – Sławków

Sieć tę uzupełnia wiele dróg wojewódzkich (791, 792, 793, 794, 795, 783, 789, 778) oraz lokalnych. W zasadzie wszędzie można dojechać autobusem PKS lub prywatnymi busami, warto jednak zaznaczyć, że kursy do niewielkich miejscowości odznaczają się zwykle rzadką częstotliwością. Do Mstowa i Olsztyna w powiecie częstochowskim można dojechać autobusami MPK Częstochowa.  W Częstochowie przystanki autobusów jadących w tym kierunku znajdują się po wschodniej stronie dworca PKP. Z dworca PKS w Częstochowie kursują autobusy do Lelowa, Janowa i Myszkowa. Z Myszkowa autobusami PKS dojechać można do Janowa, Żarek, Włodowic, Mirowa i Lelowa. Z Zawiercia prywatne busy kursują do miejscowości: Kotowice, Podlesice, Kroczyce, Włodowice, Rzędkowice, Lelów, Pilica, Ryczów, Żelazko, Olkusz, Kraków. Prywatnymi busami można dojechać z Zawiercia do Żarnowca i Wolbromia, oferta tych przewozów jest zmienna, zależy od opłacalności utrzymywania kursów na konkretnej trasie. O szczegóły warto pytać na przystankach usytuowanych w rejonie zawierciańskiego dworca PKP.

Zwiedzanie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej własnym środkiem transportu jest bardzo dogodne. Warto zaznaczyć, że duże skupiska ostańców i wzgórz wapiennych będące najatrakcyjniejszym elementem krajobrazu tego rejonu nie tworzą typowego łańcucha górskiego, lecz występują w skupiskach odległych od siebie o kilka-kilkanaście kilometrów. Szczególną atrakcję stanowią posadowione w niektórych grupach skalnych ruiny zamków. W okolicach Zawiercia najbardziej znane obiekty tego typu znajdują się w Ogrodzieńcu, Morsku, oraz na tzw. Grzędzie Mirowskiej: w Mirowie i w Bobolicach, nieco dalej – już pod samą Częstochową – można zwiedzić ruiny w Olsztynie. Pokonywanie pieszo niektórych odcinków szlaków może być monotonne. Samochód czy motocykl łatwo zaradzą temu problemowi, ale szczególnie godną polecenia jest turystyka rowerowa. W ostatnich latach na Jurze powstało też wiele ośrodków jazdy konnej – ich oferta obejmuje najczęściej zarówno lekcje jazdy, jak również wycieczki krajoznawcze.

FOTOGALERIA

VIDEOGALERIA

ZAPRASZAMY

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości od naszego zespołu ds. Tradicamp.

Pomyślnie wysłałeś wiadomość!