RODZINNA SZKOŁA WIARY

RODZINNA SZKOŁA WIARY W ROKU 2020 ODWOŁANA!

5 – 11 lipca A.D. 2020

Zapraszamy do Rodzinnej Szkoły Wiary. Celem zajęć jest formacja duchowości małżeństwa w świetle doktryny Kościoła Katolickiego, oraz nauka realizacji tej duchowości na fundamencie liturgii w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego. Szkoła dedykowana jest małżeństwom ale udział w zajęciach możliwy jest również dla osób indywidualnych. Rodzinna Szkoła Wiary obywa się corocznie w ramach Ogólnopolskich Spotkań Wiernych Tradycji Łacińskiej – Tradicamp.

Trzonem zajęć są codziennie dwie (każda ok. 1,5 godz.) sesje katechetyczne połączone z możliwością zadawania pytań. Jedna sesja każdego dnia poświęcona jest duchowości małżeństwa a druga aspektom życia liturgicznego małżonków. Obydwie sesje oddzielone są modlitwą Anioł Pański oraz czasem integracji uczestników przy kawie, herbacie oraz kawałku dobrego ciasta. W czasie trwania sesji małoletnie dzieci mają zapewnione zajęcia rekreacyjne połączone z elementami katechezy. Starsze dzieci mogą korzystać z zaplecza rekreacyjnego spotkań Tradicamp (boisko do piłki siatkowej i nożnej, gry zręcznościowe i planszowe itp.). Każdego dnia przed zajęciami wszyscy uczestnicy biorą udział w modlitwach porannych oraz wspólnotowej Mszy Świętej a wieczorem w nieszporach. Kazania podczas Mszy Świętych oraz konferencje głoszone podczas nabożeństw są uzupełnieniem treści sesji katechetycznych o tajemnice katolickiego credo. Czas od popołudnia do wieczora wypełniają zajęcia rekreacyjne i integracyjne dla wszystkich uczestników. Jest to również czas, który uczestnicy mogą wykorzystać we własnym zakresie na rodzinne wycieczki po Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. W piątek wszyscy uczestnicy odbywają pielgrzymkę pieszą (ok. 10 km.) do sanktuarium Matki Bożej Skarżyckiej. Zwieńczeniem Rodzinnej Szkoły Wiary jest wspólne z wszystkimi uczestnikami spotkań Tradicamp, sobotnie świętowanie rocznicy wydania Motu Proprio Summorum Pontificum.

RAMOWY PROGRAM

07:00 – Śniadanie i lektura duchowa
07:30 – Modlitwy poranne i Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP z konferencją duchową
08:00 – Kawa
08:45 – Akt uwielbienia, modlitwa dnia, rozważanie i przygotowanie do Mszy Św.
09:00 – Msza Święta
10:30 – (do 12:00) I sesja katechetyczna i zajęcia dla dzieci
12:00 – Anioł Pański
12:10 – Kawa czy herbata i nadzwyczajne ciacho
13:00 – II sesja katechetyczna i zajęcia dla dzieci
14:30 – Obiad
15:30 – Wycieczka piesza po Jurze / Fabularna gra terenowa / Zawody na orientację w terenie
18:00 – Turnieje sportowe
20:00 – Kolacja i lektura duchowa
20:30 – Nieszpory ludowe z konferencją duchową i Apel Jasnogórski
21:10 – Ognisko i cykl dyskusyjny „Bez kadzidła”

W zajęciach Rodzinnej Szkoły Wiary można uczestniczyć przez cały czas trwania szkoły jak i częściowo w wybrane dni. Niemniej należy pamiętać, iż wszystkie sesje katechetyczne stanowią część całościowego przekazu. Organizator może odpłatnie zagwarantować uczestnikom, nocleg i wyżywienie. Uczestnicy organizujący sobie nocleg i wyżywienie we własnym zakresie znajdą informacje o miejscach noclegowych, sklepach i punktach gastronomicznych, w zakładce „abc uczestnictwa” na stronie internetowej spotkań Tradicamp. Organizator zbiera od uczestników wpłaty na ofiarę dla księży prowadzących sesje katechetyczne.

Informacje i zapisy:
info@tradicamp.pl
Tel. (0-34) 341-00-21

FOTOGALERIA

VIDEOGALERIA

ZAPRASZAMY

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości od naszego zespołu ds. Tradicamp.

Pomyślnie wysłałeś wiadomość!