WARSZTAT CHORAŁOWY

WARSZTAT CHORAŁOWY W ROKU 2020 ODWOŁANY!

Zapraszamy na ogólnopolski warsztat chorału gregoriańskiego, realizowany w pełni ducha liturgii w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego. Warsztat począwszy od roku 2013 odbywa się regularnie, ramach corocznych spotkań Tradicamp. W trakcie całego warsztatu chorałowego Uczestnicy biorą udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych oraz wykonują śpiewy podczas codziennej liturgii w formie nadzwyczajnej, gromadzącej Uczestników spotkań Tradicamp.

Warsztaty Chorałowe koncentrują się na praktycznym wykonawstwie chorału gregoriańskiego, pieśni tradycyjnych i polifonii, uwzględniającym umiejętności Uczestników oraz doświadczenia prowadzących warsztaty. Skoncentrowaniu uwagi Uczestników na służebnym śpiewie podczas Ofiary Mszy Świętej towarzyszy próba syntezy różnych prądów wykonawstwa chorału gregoriańskiego podporządkowana nadrzędnemu celowi – śpiewania Ad Majorem Dei Gloriam. Warsztat chorałowy jest również okazją do poznana wiernych tradycji łacińskiej z całego kraju oraz wymiany doświadczeń z chórzystami wykonującymi śpiewy gregoriańskie w różnych wspólnotach.

Jura Krakowsko-Częstochowska 5 -11 lipca A.D.2020

W programie:

  • wykłady teoretyczne nauka śpiewu gregoriańskiego
  • emisja głosu i technika śpiewu
  • a ponadto wspólna modlitwa, formacja i integracja wspólnoty

Warsztat prowadzą:

  • Mariusz Perkowski, Karol Komenda, Marcin Szaciłowski (Schola Gregoriana Sancti Casimiri)
  • Bartosz Izbicki

Informacje i zapisy:
Tel.: (34) 341 00 21
e-mail: info@tradicamp.pl

Do wzięcia udziału w szczególności zapraszamy śpiewaków posługujących w lokalnych wspólnotach wiernych tradycji łacińskiej oraz wszystkich zainteresowanych chorałem gregoriańskim i posiadającym ku temu chociaż minimalne zdolności muzyczne. Poza podstawowym programem warsztatów Uczestnicy będą wykonywać śpiewy (propria i ordinaria) podczas uroczystych Mszy Świętych, celebrowanych podczas spotkań Tradicamp.

Zajęcia teoretyczne i praktyczne będą się odbywać pomiędzy celebracjami liturgicznymi i zajęciami integracyjnymi, odbywającymi się w ramach spotkań Tradicamp. Organizatorzy mogą Uczestnikom warsztatu zorganizować nocleg i wyżywienie oraz ubezpieczenie i taka forma udziału w warsztacie jest odpłatna w zależności od miejsca zakwaterowania i długości pobytu w trakcie trwania warsztatu chorałowego. Zainteresowanym organizator udziela wszelkich informacji telefonicznie i mailowo, a chętni proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie www spotkań Tradicamp, odnotowując w rubryce „UWAGI” – warsztat chorałowy. Repertuar warsztatu chorałowego dostępny jest w menu bocznym.

Serdecznie Zapraszamy do wspólnego śpiewania podczas Tradicamp2020

FOTOGALERIA

VIDEOGALERIA

ZAPRASZAMY

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości od naszego zespołu ds. Tradicamp.

Pomyślnie wysłałeś wiadomość!