Tradicamp2011 – Dzień 7.

lip 12, 2011

Ostatni dzień Letniego Zjazdu Integracyjnego Tradicamp2011 zakończył tegoroczną edycję z liturgicznym rozmachem ostatniej Mszy Świętej i familijną atmosferą podczas pożegnalnej agapy.

W sobotni poranek Obozowicze mogli pospać nieco dłużej po całotygodniowych szkoleniach i zajęciach oraz nabrać sił przed pełnym wrażeń, najważniejszym dniem zjazdu. Tego dnia Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP odbyły się nie jak zwykle o poranku w Oratorium, ale w formie uroczystej we włodowickim kościele.

Bezpośrednio po nich, o godz. 12.00 celebrowana była uroczysta Msza Święta z asystą, którą odprawił ks. Piotr Paćkowski. Funkcję archidiakona pełnił ks. Marek Grabowski FSSP, diakona ks. dr Wojciech Grygiel FSSP, a subdiakona ks. dk. Łukasz Światowski. Wspaniałą oprawę muzyczną celebracji stanowiła Missa Papae Marcelli Palestriny, którą wykonał chór Octava Ensemble z Krakowa. Za organami zasiadł absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej Krzysztof Wasilewski. Prezbiterium wypełniło się liczną służbą liturgiczną ołtarza, a zgromadzeni w kościele wierni z przejęciem i wzruszeniem przeżyli tę Liturgię. Msza Palestriny, wykonana ad maiorem Dei gloriam, swoim pięknem i rozmachem poruszała najgłębsze ludzkie emocje.

Po Mszy świętej wszyscy Uczestnicy udali się na obozowisko, aby wziąć udział w pożegnalnej agapie. Słoneczna pogoda, która od kilku dni nie opuszczała okolicy, sprzyjała piknikowi na świeżym powietrzu. Podczas obiadu, Gościom przygrywała ludowa kapela – niespodzianka zaplanowana specjalnie na tę okazję. Rodzinna atmosfera tej biesiady spodobała się szczególnie dzieciom, które same chętnie tańczyły i nuciły znane piosenki.

Nieuchronnie nadszedł czas pożegnań, zadowoleni z pobytu Uczestnicy odjeżdżali jednak z przekonaniem, że za rok ponownie spotkają się w Rzędkowicach.

FOTOGALERIA

VIDEOGALERIA

Chcesz dostawać nowe aktualności na e-mail? Zapisz się do Newslettera!

ZAPRASZAMY

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości od naszego zespołu ds. Tradicamp.

Pomyślnie wysłałeś wiadomość!