W niedzielę rozpoczynają się Ogólnopolskie Spotkania Wiernych Tradycji Łacińskiej Tradicamp2014.

lip 2, 2014

Uroczystą Mszą Świętą z asystą wyższą oraz tradycyjnymi nieszporami ludowymi w III niedzielę po zesłaniu Ducha Świętego (6 lipca A.D.2014 godz. 18:00) rozpocznie się tegoroczna edycja Ogólnopolskich Spotkań Wiernych Tradycji Łacińskiej Tradicamp2014. Msze Święte w trakcie spotkań celebrowane będą w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Skarżycach. Wszystkich Uczestników prosimy o rejestrację w Punkcie Rejestracyjno-Informacyjnym na obozowisku.

Punkt otwarty będzie w niedzielę 6 lipca już od godziny 12:00. Uczestnicy spotkań będący członkami grup zorganizowanych (warsztaty: ministrancki, chorałowy i kapłański) proszeni są również o zgłoszenie się do Punktu Rejestracyjno-Informacyjnego celem rejestracji i zakwaterowania. Posiłki dla grup zorganizowanych będą wydawane w stołówce zlokalizowanej na obozowisku. Uczestnicy przybywający indywidualnie mają możliwość zamówienia obiadów. Zamówienia obiadów należy dokonywać w Punkcie Rejestracyjno-Informacyjnym najpóźniej do godz. 15:00 dnia poprzedzającego wydanie pierwszego obiadu. Uczestnicy indywidualni mają również możliwość noclegu na obozowisku. W celu zakwaterowania na obozowisku należy zgłosić się do recepcji pola namiotowego, na którym zlokalizowane jest obozowisko spotkań Tradicamp2014 (Rzędkowice ul. Leśna 4). Osoby zainteresowane noclegiem w gospodarstwach agroturystycznych prosimy o kontakt z gospodarzami, lista gospodarstw podana jest na stronie internetowej spotkań w dziale „Informacje dla uczestników”.

W tygodniu, od poniedziałku do piątku, Godzinki i Nieszpory będą śpiewane w oratorium na obozowisku o godz. 7:30 i 19:30. Msze Święte ciche i Msza recytowana będą celebrowane o godz. 9:00, a Msza Święta śpiewana o godz. 10:30. Zapraszamy Uczestników do udziału w wycieczkach plenerowych, grze terenowej, zawodach na orientacje i wieczornych ogniskach, które są doskonałą okazją do integracji. W takcie ognisk od poniedziałku do piątku cykl „Bez kadzidła” z księżmi obecnymi podczas spotkań Tradicamp2014. Chętnych do wzięcia udziału w grze i zawodach prosimy również o zapisywanie się w Punkcie Rejestracyjno-Informacyjnym.

Uczestnicy chcący nocować na obozowisku spotkań Tradicamp2014 lub innym polu namiotowym, powinni zabrać standardowy sprzęt biwakowy. Uczestnicy planujący noclegi w gospodarstwach agroturystycznych powinni uprzednio sprawdzić i zarezerwować miejsca noclegowe. Dobrze jest szczegółowo wypytać gospodarzy o warunki noclegowe i odpowiednio się do nich przygotować, bowiem gospodarstwa agroturystyczne oferują różny standard noclegów. Uczestnicy planujący noclegi w hotelach mają do dyspozycji pełne zaplecze miejsca noclegowego wraz z restauracją. Miejscowe hotele przyjmują płatności kartami płatniczymi. Najbliżej położonymi hotelami względem obozowiska są hotel Ostaniec w Podlesicach oraz Orle Gniazdo w Hucisku. Większość gospodarstw agroturystycznych i pól namiotowych w regionie posiada własne kuchnie dostępne dla gości, umożliwiające przygotowywanie sobie posiłków. W niektórych gospodarstwach agroturystycznych goście mogą zamówić wyżywienie u gospodarzy. Zaopatrzenie spożywcze warto ze względów oszczędnościowych zrobić w większym mieście, przed przyjazdem na Jurę. W Rzędkowicach znajdują się dwa sklepy spożywcze: przy Sołectwie oraz przy remizie OSP. Można w nich zakupić żywność i podstawowe środki czystości. Najbliższy market znajduje się w Kroczycach. Przy placu we Włodowicach znajduje się najbliższy względem obozowiska bankomat, bank i poczta. We Włodowicach przy ul. Krakowskiej 11 znajduje się również przychodnia lekarska oraz punkt apteczny. Prognoza pogody na okres spotkań Tradicamp2014 zapowiada ciepłe, słoneczne dni ze sporadycznie występującymi, przelotnymi opadami deszczu.

Do Rzędkowic najlepiej dojechać samochodem lub komunikacją publiczną do Zawiercia, a dalej busami do Rzędkowic. W Rzędkowicach znajdują się dwa przystanki autobusowe: przy stadninie koni (zjazd na drogę do obozowiska) oraz przy schronisku młodzieżowym. W przypadku wystąpienia problemu z dojazdem z Zawiercia do Rzędkowic prosimy o kontakt z Punktem Rejestracyjno-Informacyjnym pod numerem tel.: 506–973–360.

Organizator, Fundacja Inicjatywa Włodowicka, życzy Uczestnikom udanych i owocnie przeżytych Ogólnopolskich Spotkań Wiernych Tradycji Łacińskiej Tradicamp2014.

Szczęść Boże i do zobaczenia na Jurze!

FOTOGALERIA

VIDEOGALERIA

Chcesz dostawać nowe aktualności na e-mail? Zapisz się do Newslettera!

ZAPRASZAMY

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości od naszego zespołu ds. Tradicamp.

Pomyślnie wysłałeś wiadomość!