Wznowienie Ogólnopolskich Pielgrzymek Tradycji Łacińskiej na Jasną Górę.

lis 8, 2012

Począwszy od roku 2013 wznowione zostaną doroczne ogólnopolskie pielgrzymki tradycji łacińskiej na Jasną Górę.

Pielgrzymki takie były organizowane w latach 2004 – 2010 przez Bractwo Kapłańskie św. Piotra. Brali w nich dział kapłani i wierni świeccy z całego kraju przywiązani do tradycji łacińskiej Kościoła. W programach tych pielgrzymek wraz ze zwyczajowymi elementami takimi jak droga krzyżowa, różaniec i konferencje, znajdowała się celebracja Mszy Świętej w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego przed cudownym obrazem Matki Bożej.

http://www.nowyruchliturgiczny.pl/2010/10/reportaz-z-pielgrzymki-na-jasna-gore.html

http://www.nowyruchliturgiczny.pl/2009/10/relacja-z-vi-pielgrzymki-srodowisk.html

Pomysł wznowienia pielgrzymek zrodził się podczas tegorocznego zjazdu Tradicamp2012, gdzie w rozmowach uczestników z całej polski pojawiała się potrzeba przywrócenia organizacji tych pielgrzymek jako istotnego elementu duchowości polskiej wspólnoty wiernych przywiązanych do tradycji łacińskiej. Kolejne pielgrzymki organizowane począwszy od A.D. 2013 będą kontynuacją tych organizowanych w latach 2004 – 2010.

Zespół organizacyjny pielgrzymek zostanie powołany w strukturach Fundacji Inicjatywa Włodowicka, która obecnie jest już organizatorem dorocznych zjazdów integracyjnych Tradicamp. Fundacja zaprasza do współpracy wszystkie osoby gotowe udzielić jej wsparcia w tym wyjątkowym przedsięwzięciu (kapłanów i wiernych świeckich, ministrantów, chórzystów, organistów, osoby aktywnie działające przy organizacji celebracji Mszy Św. w swoich wspólnotach). Działania zmierzające do wznowienia pielgrzymek Fundacja Inicjatywa Włodowicka podejmuje w porozumieniu z Bractwem Kapłańskim św. Piotra, które decyzją ks. Wojciecha Grygiela FSSP (przełożonego Bractwa w Polsce) przekazało jej prawo organizacji pielgrzymek jako kontynuacji tych z lat 2004 – 2010. W prace zespołu organizacyjnego oprócz Bractwa Kapłańskiego św. Piotra są już zaangażowani o. Krzysztof Stępowski CSsR, (związany z wspólnotą tradycyjną w Warszawie) i ks. Piotr Paćkowski (związany z wspólnotą tradycyjną w Lublinie).

Wszystkich, którzy chcą dołączyć do grona organizatorów i pomóc przy organizacji pielgrzymek jeszcze raz serdecznie zachęcamy do współpracy. Szczególnym aspektem wymagającym zaangażowania wolontariuszy z różnych części kraju będzie koordynacja działań związanych z transportem pielgrzymów. W związku z tym, w każdym miejscu, gdzie istnieje wspólnota wiernych przywiązanych do tradycji łacińskiej, potrzebny jest wolontariusz, który podejmie się organizacji transportu i ubezpieczenia przejazdu. Osoby chętne do współpracy w charakterze wolontariatu przy organizacji pielgrzymek prosimy o kontakt z Fundacją.

Fundacja Inicjatywa Włodowicka
info@tradicamp.pl
Tel. (34) 341-00-21

FOTOGALERIA

VIDEOGALERIA

Chcesz dostawać nowe aktualności na e-mail? Zapisz się do Newslettera!

ZAPRASZAMY

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości od naszego zespołu ds. Tradicamp.

Pomyślnie wysłałeś wiadomość!