Bulla Papieska o nominacji Abp Depo.

lut 4, 2012

Benedykt Biskup Kościoła Katolickiego Sługa Sług Bożych Czcigodnemu Bratu Wacławowi Depo, dotychczasowemu biskupowi Zamojsko-Lubaczowskiemu, obecnie wybranemu Arcybiskupem Metropolitą Częstochowskim, przesyła pozdrowienie i Apostolskie Błogosławieństwo.

Ponieważ Sanktuarium Maryjnym na Jasnej Górze nieustannie opiekuje się znakomity Metropolitalny Kościół Częstochowski, sławny tak dawnymi jak i współczesnymi świadectwami wiary, i jako że po rezygnacji zasłużonego dotychczasowego jego Rządcy, Czcigodnego Brata Arcybiskupa Stanisława Nowaka, jest potrzebny nowy Arcybiskup, sprawując powszechny urząd papieski, spieszymy, by powierzyć mu troskliwego pasterza.

Twoją zaś sumienność, Czcigodny Bracie, poznaliśmy już w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, i uznaliśmy Cię za odpowiedniego do podjęcia tej posługi. Dlatego naszą Apostolską władzą Ciebie, po wcześniejszym rozwiązaniu więzów łączących Cię z poprzednią Diecezją, ogłaszamy Arcybiskupem Metropolitą Częstochowskim, dołączając obowiązki i prawa, które są związane z Twoim urzędem i twą nominacją według postanowień świętych kanonów.

Obecnie swe wyniesienie ogłosisz duchowieństwu i wiernym świeckim, których pospołu już teraz zachęcamy do większej gorliwości i do właściwego szacunku wobec Ciebie.

Czcigodny Bracie! Gdy składamy w Twoje ręce pasterzowanie w tej Pańskiej owczarni, nic nie wydaje się ważniejsze od zaznaczenia naszego zaufania Tobie. Jesteśmy ponadto pewni, że Ty, umocniony mocą z wysoka, zwłaszcza wstawiennictwem Najświętszej Maryi Dziewicy,

Królowej Polski, oraz zachęcony przez Boga i świadectwo wiary ludu, osobę Jezusa, Odkupiciela człowieka i Jego łaskawość wszystkim będziesz rozgłaszał.

Dan w Rzymie, u świętego Piotra, dnia 29 grudnia, roku Pańskiego 2011, w 7. roku Naszego Pontyfikatu.

Benedykt XVI, papież

FOTOGALERIA

VIDEOGALERIA

Chcesz dostawać nowe aktualności na e-mail? Zapisz się do Newslettera!

ZAPRASZAMY

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości od naszego zespołu ds. Tradicamp.

Pomyślnie wysłałeś wiadomość!