Komunikat o zmianie formy spotkań Tradicamp2020.

maj 19, 2020

Kochani Księża, kochane Siostry, drodzy uczestnicy dorocznych spotkań Tradicamp! W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, wolontariuszy i wszystkich zaangażowanych oraz biorąc pod uwagę ograniczenia prawne spowodowane stanem epidemicznym ze smutkiem informujemy, iż jesteśmy zmuszeni ograniczyć formę tegorocznych spotkań Tradicamp jedynie do Mszy Świętej rocznicowej Motu Proprio Summorum Pontificum Ojca Świętego Benedykta XVI.

Msza Święta rocznicowa będzie celebrowana zgodnie z pierwotnym programem a więc w sobotę 11 lipca A.D. 2020 o godz. 12:00 w kościele św. Bartłomieja Apostoła we Włodowicach. Liturgia będzie transmitowana on-line a do świątyni będzie mogło wejść tyle wiernych, ile umożliwią wówczas obowiązujące przepisy. W najbliższych dniach na stronie internetowej spotkań Tradicamp (tradicamp.pl), wraz z oficjalnym zaproszeniem na uroczystości rocznicowe zostanie udostępniony formularz rejestracji uczestnictwa w tej liturgii.

Duże znaczenie dla podjęcia decyzji o zmianie formy spotkań Tradicamp2020 mają ograniczenia jakimi objęte są pola namiotowe i gospodarstwa agroturystyczne, które to ograniczenia wykluczają przeprowadzenie spotkań Tradicamp w dotychczasowej formie. Na obecną chwilę nie zapowiada się, aby te ograniczenia zdjęto przed pierwotnie zaplanowanym rozpoczęciem spotkań Tradicamp2020 a procedury formalne związane z organizacją spotkań Tradicamp trwają minimum miesiąc. Warto wyjaśnić, że wydarzenie w takiej formie jak nasze spotkania wymaga stosownych uzgodnień (formalnej zgody) ze Strażą Pożarną, Policją, Wojewódzką Stacją Sanitarno Epidemiologiczną oraz Kuratorium Oświaty i Wychowania.

Wszystkich zapisanych do poszczególnych grup zorganizowanych oraz wolnych uczestników, którzy zarezerwowali już noclegi prosimy o wyrozumiałość i ewentualne odwołanie pobytów w gospodarstwach. Zwlekaliśmy z podjęciem tej decyzji do ostatniej chwili mając nadzieję na zmianę sytuacji i możliwość odbycia naszych spotkań w pełnym wymiarze.

Ogólnopolskie Spotkania Wiernych Tradycji Łacińskiej tworzą ludzie wiary a wiec ufamy, że dzięki zawierzeniu Jasnogórskiej Matce Kościoła jeszcze nieraz spotkamy się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i to w nowej budującej rzeczywistości.

Trzymajcie się zdrowo i pokładajcie ufność w Panu! Szczęść Boże!
Zespół ds. Tradicamp
Fundacja Inicjatywa Włodowicka

FOTOGALERIA

VIDEOGALERIA

Chcesz dostawać nowe aktualności na e-mail? Zapisz się do Newslettera!

ZAPRASZAMY

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości od naszego zespołu ds. Tradicamp.

Pomyślnie wysłałeś wiadomość!