ABC UCZESTNICTWA
• INFORMACJE PODSTAWOWE
• DOJAZD
• NOCLEGI
• WYŻYWIENIE
• ZAPISY
• WIOSKA RYBAKI
• MAPY
• PORADNIK KEMPINGOWY
• ATRAKCJE TURYSTYCZNE
INFORMACJE PODSTAWOWE
Ogólnopolskie Spotkania Wiernych Tradycji Łacińskiej „Tradicamp” odbywają się każdego roku przez tydzień. W bieżącym roku spotkania „Tradicamp” rozpoczynamy w niedzielę 14 lipca a kończymy w sobotę 20 lipca. Z uwagi na charakter spotkań „Tradicamp”, można w nich uczestniczyć w wybranym swobodnie zakresie czasu. Oznacza to, że można uczestniczyć jeden dzień lub więcej dni lub cały tydzień. Uczestnictwo w spotkaniach „Tradicamp” wymaga dokonania zapisu uczestnictwa.
Miejscem odbywania się naszych spotkań jest wioska Rybaki (Gmina Stawiguda, Województwo Warmińsko-Mazurskie) zapewniająca niezbędne zaplecze noclegowe oraz żywieniowe. Gościmy na terenie Archidiecezjalnego Ośrodka Charytatywnego Caritas Archidiecezji Warmińskiej, który zajmuje większą powierzchnie tej wioski. Miejscem celebracji Mszy Świętych za wyjątkiem soboty jest kościół św. Jana Chrzciciela w Orzechowie oddalony o 2 km od wioski Rybaki. Miejscem celebracji sobotniej Mszy Świętej jest Bazylika Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie. Punkty integracyjne i rekreacyjne programu spotkań „Tradicamp” oraz wieczorne nieszpory odbywają się w wiosce Rybaki. Wyjątkiem od tej zasady może być miejsce zaplanowanych atrakcji takich jak spływ kajakowy, wycieczka plenerowa lub rowerowa itp. W tych przypadkach lokalizacji należy szukać w programie spotkań „Tradicamp” dostępnym w zakładce [PROGRAM].
Na miejsce odbywania się spotkań „Tradicamp” najwygodniej dojechać samochodem ale również kolej zapewnia bardzo dogodne połączenia z uwagi na bliskość stacji kolejowej, która zlokalizowana jest w miejscowości Stawiguda. Szczegółowe informacje o tym jak dojechać samochodem lub koleją znajdziecie w zakładce [DOJAZD]. Dojazd do kościoła dla niezmotoryzowanych uczestników spotkań „Tradicamp” będzie zapewniony. W wiosce Rybaki przygotowane są dla uczestników dwie możliwości noclegu. Dom „Bielik” oferujący pokoje 2/3/4 osobowe w standardzie hotelowym oraz pole kempingowe „Kormoran”. Do dyspozycji jest również oferta gospodarstw agroturystycznych, pensjonatów i hoteli zlokalizowanych w okolicznych miejscowościach. Szczegółowe informacje o możliwościach noclegu znajdziecie w zakładce [NOCLEGI]. Wyżywienie w sposób zorganizowany w wiosce Rybaki oferuje jadalnia domu ”Bielik”. W sąsiedniej miejscowości (Pluski) jest sklep pożywczy a w miejscowości gminnej (Stawiguda) duże dyskonty spożywcze. Niezależnie o tego w okolicy wioski Rybaki jest wiele punktów gastronomicznych. Szczegółowe informacje o możliwościach zorganizowana sobie wyżywienia znajdziecie w zakładce [WYŻYWIENIE]. Uczestnictwo w spotkaniach „Tradicamp” wymaga wniesienia składki organizacyjnej, której wartość uzależniona jest od długości pobytu. Więcej o składce organizacyjnej znajdziecie w zakładce [SKŁADKA].
W trakcie spotkań „Tradicamp” na miejscu odbywają się wydarzenia organicznie włączone w spotkania „Tradicamp”. Uczestnicy tych wydarzeń (np. Rodzinna Szkoła Wiary, Obóz Młodzieżowy itp.) mają plan dnia bardziej rozbudowany oraz dostosowany do potrzeb danego wydarzenia. W sytuacji kiedy jesteście uczestnikami tych organicznie włączonych wydarzeń nie musicie zapisywać się dodatkowo jako uczestnicy spotkań „Tradicamp”. Zapis do uczestnictwa w tych organicznie włączonych wydarzeniach jest bowiem jednocześnie zapisem do uczestnictwa w spotkaniach „Tradicamp”.
W sobotę na zakończenie spotkań Tradicamp, uczestnicy spotkań dołączają do Gietrzwałdzkiej Łosiery Tradycji Łacińskiej, która pielgrzymim szlakiem podąża do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Do tej pielgrzymki można dołączyć na całym szlaku to jest z Orzechowa do Gietrzwałdu lub tylko na ostatnim jej odcinku to jest z Łajs do Gietrzwałdu. Wzięcie udziału w tej pielgrzymce wymaga dokonania dodatkowego zapisu na stronie internetowej tej pielgrzymki. Uczestnicy spotkań „Tradicamp” mają obniżoną opłatę za udział w tej pielgrzymce o kwotę 25 zł. Osoby niemogące z różnych przyczyn uczestniczyć w pielgrzymce przybywają bezpośrednio na Mszę Św. w sanktuarium (te osoby nie zapisują się do udziału w pielgrzymce). Podajemy adres strony internetowej tej pielgrzymki: www.tradycjalacinska.pl
Uczestników spotkań „Tradicamp”, którzy mają możliwość przedłużenia swojego pobytu do niedzieli 21 lipca, zachęcamy również do uczestnictwa w „Kanie Rybackiej” która stanowi biesiadne zakończanie spotkań „Tradicamp” oraz świętowanie rocznicy wydania Motu Proprio Summorum Pontificum. Zapisu do uczestnictwa w tej biesiadzie można dokonać na miejscu w Rybakach w punkcie informacyjnym spotkań „Tradicamp”.
Zapisanie się osoby do uczestnictwa w spotkaniach „Tradicamp”, następuje poprzez wypełnienie i przesłanie formularza zapisów dostępnego na niniejszej stronie internetowej spotkań w zakładce [ZAPISY]. Formularz Zapisów, może być wypełniony przez inną osobę (osobę trzecią) niż osoba fizyczna której Formularz Zapisów dotyczy. Potwierdzeniem przesłania Formularza Zapisów, jest otrzymanie jego kopii drogą poczty elektronicznej. Osoby niemające dostępu do internetu lub mające problemy z obsługą internetu (głównie osoby w podeszłym wieku) a jednocześnie będące w sytuacji braku możliwości skorzystania z pomocy osoby trzeciej, mogą w drodze wyjątku dokonać zapisu drogą telefoniczną pod numerem telefonu: (34) 341-00-21 wewnętrzny 200.
Aby odpowiednio przygotować się do pobytu na polu kempingowym można skorzystać z wielu praktycznych informacji znajdujących się w zakładce [PORADNIK BIWAKOWANIA]. W zakładce [ATRAKCJE TURYSTYCZNE] znajdziecie mały przewodnik po Pojezierzu Olsztyńskim. Zakładki [WIOSKA RYBAKI] oraz [MAPY] pozwoli Wam lepiej zorientować się na ternie odbywania się spotkań „Tradicamp”.
NASZE KANAŁY: