Zapraszamy na warsztat chorałowy i ministrancki.

cze 24, 2015

Zapraszamy do udziału w warsztacie chorałowym oraz warsztacie ministranckim, które odbędą się w ramach Ogólnopolskich Spotkań Wiernych Tradycji Łacińskiej Tradicamp2015. Celem warsztatów jest nauka i ćwiczenie śpiewu chorałowego oraz posługi ministranckiej. Warsztaty są organizowane już od 5 lat w ramach dorocznych spotkań Tradicamp i są najstarszymi warsztatami tego typu w Polsce. Wieloletnia praktyka i doświadczenie organizacyjne prowadzących warsztaty księży i kleryków z tradycyjnych zgromadzeń, dyrygentów i ceremoniarzy, to gwarancja dobrych warsztatów. Posługa uczestników warsztatu do liturgii sprawowanej każdego dnia we wspólnocie z wiernymi tradycji łacińskiej z całej Polski, zgromadzonymi w ramach spotkań Tradicamp, czyni również te warsztaty ważnym elementem budowy wspólnoty tradycji łacińskiej w Polsce.

Warsztaty odbędą się od 5 do 11 lipca bieżącego roku. Liturgia w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, do której posługiwać będą uczestnicy warsztatu sprawowana jest w pięknym XVI-wiecznym koście św. Bartłomieja Apostoła we Włodowicach oraz XV wiecznym kościele Trójcy Przenajświętszej w Skarżycach, na terenie Archidiecezji Częstochowskiej. Do udziału w warsztacie chorałowym zapraszamy wszystkich chcących posiąść lub ćwiczyć umiejętność śpiewu gregoriańskiego. Do udziału w warsztacie ministranckim zapraszamy chłopców i mężczyzn chcących posiąść lub ćwiczyć umiejętność posługi do liturgii w formie nadzwyczajnej. Organizatorzy gwarantują materiały warsztatowe, ubezpieczenie, wyżywienie oraz zakwaterowanie. Zakwaterowanie przewidziane jest opcjonalnie w gospodarstwie agroturystycznym lub na polu namiotowym – do wyboru przez uczestnika warsztatu. Koszt udziału w warsztatach w zależności od miejsca zakwaterowania waha się od 350 do 500 zł.

Warsztat chorałowy prowadzi Schola Gregoriana Sancti Casimiri, która na co dzień pełni posługę w Duszpasterstwie Tradycji Katolickiej w Białymstoku. Jej dyrygentem jest Mariusz Perkowski, wykształcony i doświadczony muzyk, specjalizujący się w chórmistrzostwie. W tym roku gościnie warsztaty chorałowe będzie współprowadził dr Bartosz Izbicki, muzyk-organista, w szczególny sposób specjalizujący się w chorale gregoriańskim. Bartosz Izbicki zajmuje się również śpiewem z wykorzystaniem tradycyjnego idiomu śpiewu liturgicznego. Wraz z zespołem Jerycho wykonuje historyczne śpiewy polskie i łacińskie stosując improwizowaną polifonię.

Warsztat ministrancki w tym roku poprowadzi kleryk Piotr Kozłowski z Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra oraz Łukasz Szczepanik, ceremoniarz z Duszpasterstwa Tradycji Łacińskiej w Diecezji Rzeszowskiej, który pełni również posługę głównego ceremoniarza Ogólnopolskiej Pielgrzymki Tradycji Łacińskiej na Jasną Górę – Tradiclaromontana. Prowadzących warsztaty wspierają również ceremoniarze z innych wspólnot Tradycji Łacińskiej w Polsce, a nadzór nad warsztatem będzie sprawował ks. Bartosz Gajerski z Archidiecezji Przemyskiej.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w warsztacie chorałowym lub ministranckim prosimy o kontakt z organizatorem.

info@tradicamp.pl
tel. (34) 341-00-21

FOTOGALERIA

VIDEOGALERIA

Chcesz dostawać nowe aktualności na e-mail? Zapisz się do Newslettera!

ZAPRASZAMY

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości od naszego zespołu ds. Tradicamp.

Pomyślnie wysłałeś wiadomość!