Trwa akcja promocyjna.

maj 25, 2013

Trwa Akcja Promocyjna czwartych już ogólnopolskich spotkań wiernych tradycji łacińskiej Tradicamp2013. Wolontariusze co tydzień odwiedzają kolejne miejsca celebracji Mszy Świętych w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego. Kolejne spotkania już w najbliższą niedzielę.

Dwa tygodnie temu, 12 maja, wolontariusze Fundacji Inicjatywa Włodowicka spotkali się z wiernymi w dwóch bardzo licznych wspólnotach wiernych w Poznaniu, skupionych wokół parafii pw. Św. Antoniego oraz parafii pw. Maryi Królowej przy Rynku Widelskim.

W niedzielę 19 maja, dwa zespoły wolontariuszy udały się na południe kraju. Począwszy od celebracji w Bytomiu, w kościele pw. Ducha Świętego, poprzez kościół pw. Trójcy Świętej w Gliwicach i kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Wodzisławiu Śląskim dotarli aż do parafii pw. Narodzenia NMP w Bielsku Białej. Tego dnia odwiedzili również wspólnotę zbierająca się na Mszę Świętą w kościele pw. Św. Sebastiana w Opolu. We wszystkich tych miejscach wolontariusze spotykali się z wiernymi i ich duszpasterzami.

Foldery informacyjne o spotkaniach Tradicamp, dzięki uprzejmości jednego z ministrantów, były również rozprowadzane wśród wiernych z Opola podczas Nocy Kościołów (24.maja), przy okazji prezentacji zabytkowych szat i naczyń liturgicznych, wykorzystywanych dawniej podczas liturgii.

W najbliższą niedzielę, wolontariusze udadzą się w kolejne cztery miejsca celebracji. Tym razem porozmawiać o tegorocznych spotkaniach Tradicamp i wydarzeniach organizowanych przez Fundację Inicjatywa Włodowicka, będą mieli okazję wierni z Kraśnika (kościół pw. Ducha Świętego), Zamościa (kościół pw. Św. Katarzyny), Lublina (kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP) oraz Radomia (kościół pw. NMP Królowej Apostołów).

Serdecznie zachęcamy do rozmów z wolontariuszami, którzy służą wszelkimi informacjami dotyczącymi programu tegorocznych spotkań Tradicamp. Jednocześnie prosimy o modlitwę za wstawiennictwem św. Krzysztofa, patrona podróżujących, w intencji wolontariuszy, którzy przemierzają co tydzień setki kilometrów, aby dotrzeć do jak największej liczby wspólnot skupionych wokół liturgii sprawowanej w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego na terenie kraju.

FOTOGALERIA

VIDEOGALERIA

Chcesz dostawać nowe aktualności na e-mail? Zapisz się do Newslettera!

ZAPRASZAMY

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości od naszego zespołu ds. Tradicamp.

Pomyślnie wysłałeś wiadomość!