Ruszyła akcja promocyjna Tradicamp2013.

maj 10, 2013

Ogólnopolskie spotkania wspólnoty wiernych tradycji łacińskiej Tradicamp2013, w tym roku odbywają się w dniach 7-13 lipca. Ruszyła już akcja promocyjna tego wydarzenia, prowadzona przez wolontariuszy, którzy we wspólnotach lokalnych osobiście zapraszają do udziału w czwartej już edycji dorocznych spotkań Tradicamp. Organizatorzy proszą przedstawicieli lokalnych wspólnot o wparcie przy prowadzeniu tej akcji.

Tegoroczną akcję promocyjną w niedzielę 21 kwietnia otworzyły dwa zaprzyjaźnione miasta – Bydgoszcz i Łódź, bez których po trzech edycjach trudno wyobrazić dziś sobie doroczne spotkania Tradicamp. Miasta, których przedstawiciele wspólnot wiernych tradycji łacińskiej rok rocznie są obecni na Jurze, a kilkuletnia współpraca przy organizacji spotkań Tradicamp zaowocowała trwałymi przyjaźniami, także na gruncie prywatnym. Tydzień później, 28 kwietnia wolontariusze udali się do podwarszawskiego Brwinowa i Zielonki, a w pierwszą niedzielę maja obecni byli na Śląsku – w Będzinie i Tychach. Do pozostałych miast gdzie celebrowane są Msze Święte w nadzwyczajnej formie wolontariusze udadzą się w najbliższych tygodniach.

Foldery informacyjne dostępne są u wolontariuszy po Mszy Świętej w nadzwyczajnej formie, w mieście gdzie aktualnie prowadzona jest akcja promocyjna oraz na stronie internetowej Tradicamp, w zakładce „Do pobrania”. Ponieważ w tym roku przewidziano zmiany organizacyjne m. in. wprowadzenie spójnego programu duszpasterskiego, liturgię brewiarzową oraz rozbudowę wymiaru turystyczno-rekreacyjnego i integracyjnego, serdecznie zapraszamy do rozmów i zadawania pytań wolontariuszom. Uczestnicy szukający więcej wyciszenia i medytacji z entuzjazmem przyjmą częstsze niż w latach ubiegłych konferencje duchowe głoszone przez księży i ukierunkowane na treści Katechizmu Kościoła Katolickiego oraz nowe oratorium wzniesione na terenie samego obozowiska. Dla gości pragnących jeszcze więcej wypoczynku i oderwania od codzienności, przewidziane są nowe propozycje rekreacyjne i wieczorne rozmowy w mniej zobowiązującej konwencji.

Jak pokazują relacje wolontariuszy z akcji promocyjnej, spotkania Tradicamp są już szeroko znane w polskich wspólnotach tradycji łacińskiej, jakie istnieją w poszczególnych diecezjach. Po trzech latach trwania wspólnoty, jaka zawiązała się wokół ogólnopolskich spotkań na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, rzadko padają już ze strony wiernych i duszpasterzy pytania czym jest Tradicamp, impreza jest już bowiem doskonale rozpoznawalna. Nie należy jednak zapominać, że wspólnoty lokalne nadal rosną i będą się rozwijać wobec czego działania promocyjne trzeba prowadzić dalej. Wiele oczywiście zależy od inicjatywy i świadectwa samych uczestników spotkań Tradicamp, ale radością napawa fakt, że wśród wiernych wspólnot lokalnych wiele osób aktywnie włącza się w działania związane z dystrybucją folderów w swoich wspólnotach, za co składamy serdeczne Bóg zapłać i prosimy o dalszą pomoc. Przy ciągłym rozwoju tradycji w Polsce, powstawaniu nowych miejsc celebracji i rozbudowie formuły spotkań Tradicamp i innych inicjatyw podejmowanych przez Fundację Inicjatywa Włodowicka, mimo rozpoznawalności idei Tradicamp, wciąż potrzeba nowych wolontariuszy, którzy są w stanie dołożyć starań, aby coroczne spotkania na Jurze rozwijały swój dotychczasowy niepowtarzalny charakter. Wierni, którzy chcą wspomóc akcję promocyjną proszeni są o kontakt z organizatorami:

info@tradicamp.pl
(34) 341-00-21
www.tradicamp.pl

Ogólnopolskie spotkania wiernych tradycji łacińskiej Tradicamp dedykowane są wszystkim wiernym, zarówno przywiązanym od dawna do nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego, jak i tych, którzy dopiero zaczynają odkrywać ten nieprzebrany skarbiec Kościoła. Tradicamp jest spotkaniem wspólnoty księży, osób konsekrowanych, wiernych świeckich, kobiet, mężczyzn, młodzieży, dzieci i osób starszych, a wymiar tych spotkań wyznacza rytm chrześcijańskiego życia, w którym w naturalny sposób każdy znajduje czas na spotkanie z Bogiem w Sakramentach Świętych, na modlitwę, pracę, odpoczynek i dobrą zabawę. Program spotkań obejmuje zajęcia i wydarzenia, spośród których coś interesującego znajdą zarówno najmłodsi uczestnicy, na których zawsze czekamy z wielką radością, jak i seniorzy, którzy z roku na rok coraz odważniej i liczniej decydują się na przyjazd.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej, na której zamieszczane będą informacje o kolejnych miejscach celebracji, w których obecni będą nasi wolontariusze oraz prosimy o modlitwę w intencji organizatorów, którzy wkraczają teraz w okres wytężonej pracy, związanej z przygotowaniami bezpośrednio poprzedzającymi Tradicamp2013.

FOTOGALERIA

VIDEOGALERIA

Chcesz dostawać nowe aktualności na e-mail? Zapisz się do Newslettera!

ZAPRASZAMY

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości od naszego zespołu ds. Tradicamp.

Pomyślnie wysłałeś wiadomość!