HABEMUS PAPAM!

mar 15, 2013

13 marca A.D. 2013 kardynałowie elektorzy wybrali pod natchnieniem Ducha Świętego na Stolicę Piotrową pochodzącego z Argentyny kard. Jorge Mario Bergoglio, który przybrał imię Franciszek. Módlmy się za nowego Ojca Świętego, aby Pan Bóg przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny obdarzał go wszelkimi łaskami.

Przyjmując wybór nowego Papieża z radością, nadzieją i ufnością w działanie Bożej Opatrzności pochylmy się nad myślami św. Josemarii Escrivy, którego miłość i oddanie Ojcu Świętemu, powinna być wzorem dla każdego katolika:

Kuźnia, 134: „Kochaj i czcij Ojca Świętego, módl się i umartwiaj się w jego intencji – z coraz większym oddaniem – gdyż jest On fundamentalną opoką Kościoła. Przez wieki i do końca naszych czasów kontynuuje wśród ludzi owo dzieło uświęcenia i rządzenia, jakie Jezus powierzył Piotrowi.”

***

Kuźnia, 135: „Twoja największa miłość, największe poważanie, twoja najgłębsza cześć, najbardziej uległe posłuszeństwo, twoje najgłębsze uczucie winny obejmować Zastępcę Chrystusa na ziemi – Papieża. My, katolicy, powinniśmy pamiętać, że w hierarchii miłości i autorytetu po Bogu i naszej Matce, Najświętszej Maryi Pannie, znajduje się Ojciec Święty.”

***

Kuźnia, 136: „Niech codzienna pamięć o wielkim ciężarze, jaki spoczywa na Papieżu i na biskupach, zobowiązuje cię do czczenia ich i kochania miłością prawdziwą oraz do wspomagania ich twą modlitwą.”

***

FOTOGALERIA

VIDEOGALERIA

Chcesz dostawać nowe aktualności na e-mail? Zapisz się do Newslettera!

ZAPRASZAMY

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości od naszego zespołu ds. Tradicamp.

Pomyślnie wysłałeś wiadomość!