Wybieramy termin Ogólnopolskiej Pielgrzymki Tradycji Łacińskiej na Jasną Górę.

lut 27, 2013

Na stronie internetowej Letniego Zjazdu Integracyjnego TRADICAMP w prawym dolnym rogu znajduje się ankieta, w ramach której można wskazać miesiąc, w jakim w ocenie wiernych najdogodniej byłoby organizować pielgrzymki.

W roku 2012 informowaliśmy TUTAJ o planowanym wznowieniu dorocznych ogólnopolskich pielgrzymek wiernych tradycji łacińskiej na Jasną Górę. Wszystkie dotychczasowe pielgrzymki odbywały się w drugiej połowie roku, po zakończeniu wzmożonego ruchu pielgrzymów w okresie letnim każdego roku. Przyszłe pielgrzymki po wznowieniu mają się odbywać w stałym dorocznym terminie, umożliwiającym wszystkim uczestnikom ujęcie ich w osobistych planach na dany rok. Na stronie internetowej Letniego Zjazdu Integracyjnego TRADICAMP w prawym dolnym rogu znajduje się ankieta w ramach której można wskazać miesiąc, w jakim w ocenie wiernych najdogodniej byłoby organizować pielgrzymki. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych tą inicjatywą do wzięcia udziału w ankiecie, co mamy nadzieję pozwoli wybrać najdogodniejszy termin dla uczestników pielgrzymki. Przy wyborze miesiąca warto zwrócić uwagę na kilka faktów związanych z funkcjonowaniem Jasnej Góry. Koniec pierwszego i początek drugiego kwartału każdego roku to wzmożona ilość pielgrzymek maturzystów. Drugi i trzeci kwartał każdego roku to wzmożony ruch pielgrzymów związany z okresem letnim oraz dużą ilością pielgrzymek pieszych. Duża ilość pielgrzymów z innych pielgrzymek obecnych w sanktuarium wiąże się z mniejszymi możliwościami organizacji wydarzeń naszej pielgrzymi w obrębie Jasnej Góry.

Wszystkich, którzy chcą dołączyć do grona organizatorów i pomóc przy organizacji pielgrzymek serdecznie zachęcamy do współpracy. Chóry, schole i ministrantów zapraszamy do kontaktu z organizatorami, bowiem rozpoczynają się już przygotowania oprawy muzycznej i służby liturgicznej. Szczególnym aspektem wymagającym zaangażowania wolontariuszy z różnych części kraju będzie koordynacja działań związanych z transportem pielgrzymów i organizacja grup. W związku z tym, w każdym miejscu, gdzie istnieje wspólnota wiernych przywiązanych do tradycji łacińskiej, potrzebny jest wolontariusz – opiekun grupy, który podejmie się organizacji transportu i ubezpieczenia przejazdu. Osoby chętne do współpracy w charakterze wolontariatu przy organizacji pielgrzymek prosimy o kontakt z Fundacją Inicjatywa Włodowicka.

Fundacja Inicjatywa Włodowicka
info@tradicamp.pl
Tel. (32) 341-00-21

FOTOGALERIA

VIDEOGALERIA

Chcesz dostawać nowe aktualności na e-mail? Zapisz się do Newslettera!

ZAPRASZAMY

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości od naszego zespołu ds. Tradicamp.

Pomyślnie wysłałeś wiadomość!