Tradicamp2011 – Start!

lip 1, 2011

Już za dwa dni, 3 lipca, z błogosławieństwem JE Ks. Arcybiskupa St. Nowaka uroczystą Mszą Świętą rozpocznie się Letni Zjazd Integracyjny Tradicamp2011. Obozowisko w Rzędkowicach jest już gotowe na przyjęcie Uczestników, których organizatorzy oczekiwać będą w punkcie rejestracyjno-informacyjnym, otwartym w niedzielę od godz. 12.00

Uroczysta Msza Święta inaugurująca Tradicamp2011, celebrowana przez ks. Marka Grabowskiego FSSP rozpocznie się o godz. 18.00 w kościele pw. Bartłomieja Apostoła we Włodowicach. Wszyscy wierni będą mieli okazję otrzymać prymicyjne błogosławieństwo, jakiego udzieli ks. Grabowski. Bezpośrednio po Mszy zostaną odprawione uroczyste Nieszpory z wykorzystaniem psalmów w tłumaczeniu F. Karpińskiego. O całość oprawy muzycznej w tym dniu zadbają kantorzy Scholi Tradicamp, która od kilku miesięcy prowadzi intensywne próby.

Obozowisko Tradicamp i całe jego zaplecze, zostało przygotowane na przyjęcie licznych Gości, którzy zgłosili swoje uczestnictwo w zjeździe i warsztacie liturgicznym. Jak wskazują wstępnie przesłane zgłoszenia i wyniki sondy zamieszczonej na stronie internetowej, zainteresowanie inicjatywą Tradicamp znacznie wzrosło.

Ścisłe przygotowania do tegorocznej edycji rozpoczęła wyjazdowa akcja promocyjna, podczas której wierni otrzymali nowo zaprojektowane foldery. Organizatorzy dołożyli też starań, aby wszyscy zainteresowani otrzymywali na bieżąco informacje za pośrednictwem strony internetowej, newslettera i postów na forach internetowych. Ponadto, aby lepiej skoordynować organizacje corocznych zjazdów, powołana została Fundacja Inicjatywa Włodowicka, która przejęła wszelkie logistyczne i finansowe obowiązki dotyczące Tradicamp. W ostatnich tygodniach wolontariusze, tak jak w roku ubiegłym, wielokrotnie przyjeżdżali na miejsce przed rozpoczęciem zjazdu, aby osobiście dopilnować spraw formalnych i organizacyjnych, m. in. w Parafii Włodowickiej, Straży Pożarnej i Kuratorium Oświaty oraz bezpośrednio na obozowisku.

Organizatorzy jeszcze raz serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zjeździe. Baza noclegowa oraz program Letniego Zjazdu Integracyjnego Tradicamp2011 dostosowany jest do różnych wymagań, potrzeb i możliwości Uczestników. Każdy zatem znajdzie coś dla siebie. Wolontariusze Fundacji Inicjatywa Włodowicka, dołożyli wszelkich starań, aby organizacja zjazdu, obozowisko i zajęcia programowe usatysfakcjonowały wszystkich Gości.

Prognozy pogody na czas trwania obozu są obiecujące, zatem uczestnictwo w zjeździe będzie nie tylko przeżyciem duchowym, ale także czasem odpoczynku, mile spędzonym na łonie natury wśród przepięknych jurajskich krajobrazów. Przypominamy, że udział w zjeździe jest bezpłatny, a o formie uczestnictwa, miejscu zakwaterowania i długości pobytu decydujecie Państwo sami!

FOTOGALERIA

VIDEOGALERIA

Chcesz dostawać nowe aktualności na e-mail? Zapisz się do Newslettera!

ZAPRASZAMY

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości od naszego zespołu ds. Tradicamp.

Pomyślnie wysłałeś wiadomość!