Termin Tradicamp2011.

sty 28, 2011

Tegoroczny Letni Zjazd Integracyjny TRADICAMP rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą w asystencji diakonów, z kadzeniem i chorałem gregoriańskim, celebrowaną w niedzielę 3 lipca A.D. 2011 o godz. 18:00. Wysoce prawdopodobne jest, iż będzie ona prymicją Diakona Marka Grabowskiego z Bractwa Kapłańskiego św. Piotra, który tuż przed wakacjami ma przyjąć Święcenia Kapłańskie.

Msza będzie celebrowana podobnie jak wszystkie inne Msze Święte podczas zjazdu w kościele św. Bartłomieja Apostoła we Włodowicach. Punkt Rejestracyjno Informacyjny znajdujący się na obozowisku w Rzędkowicach zostanie tego dnia otwarty już o godzinie 12:00. Bezpośrednio po Mszy Świętej, wierni będą mogli uczestniczyć w uroczystych Nieszporach z wykorzystaniem psalmów w przekładzie Franciszka Karpińskiego. W tygodniu celebracje liturgiczne i spotkania integracyjne zaplanowano w układzie podobnym do zeszłorocznego.

Sobota 9 lipca A.D. 2011 będzie ostatnim dniem tegorocznego zjazdu. Tego dnia o godzinie 11:00 celebrowane będą uroczyste Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, a następnie o godzinie 12:00 uroczysta Msza Święta w asystencji diakonów z kadzeniem, opatrzona wykonaniem Missa Papae Marcelli G. P. Palestriny. Ostatnim punktem programu jest agapa integracyjna na obozowisku, podczas której znów przyjdzie się nam pożegnać do przyszłego roku.

W ostatnich miesiącach na stronie internetowej zjazdu prowadzono ankietę, w której odwiedzający stronę typowali najdogodniejszy termin, w jakim miałby się odbywać TRADICAMP. Termin pierwszej połowy lipca uzyskał najwięcej głosów. Założeniem organizacyjnym zjazdu było, aby obywał się on zawsze w okolicach rocznicy wydania Motu Proprio Summorum Pontificum, czyli 7 lipca. W roku 2010 plany te wyjątkowo uległy zmianie z powodu przedterminowych wyborów prezydenckich. Biorąc pod uwagę założenia organizacyjne zjazdu oraz wynik ankiety ustalono, iż zjazd rokrocznie odbywał się będzie w lipcu, w tygodniu, w którym przypada rocznica Motu Proprio Summorum Pontificum. W latach, w których wypadnie w niedzielę, będzie ona dniem rozpoczynającym zjazd. Jeśli rocznica wypadnie w sobotę, będzie kończyła TRADICAMP.

Organizatorzy Letniego Zjazdu Integracyjnego TRADICAMP2011 liczą w tym roku na jeszcze większe zainteresowanie ze strony wiernych, zarówno tych którzy pragną spędzić w Rzędkowicach cały tydzień jak i tych, którzy planują przyjechać choćby na jeden dzień. W roku ubiegłym najbardziej ucieszyła organizatorów obecność całych, często trzypokoleniowych rodzin, które zdecydowały się przyjechać także z malutkimi dziećmi. Zapisy na zjazd już trwają, liczba uczestników nie jest ograniczona, jednak chętni, którzy chcą się szkolić na warsztacie liturgicznym winni zgłosić się jak najszybciej. Liczba miejsc przewidzianych dla uczestników tych zajęć jest ograniczona, a cześć zgłoszeń już do nas dotarła.

Długoterminowa prognoza pogody zapowiada doskonałe warunki. Zeszłoroczny TRADICAMP dał posmakować dobrze zorganizowanej tradycyjnej imprezy integracyjnej, połączonej ze wspaniałymi przeżyciami liturgicznymi, którą organizatorzy chcą powtórzyć w tym roku ze wzmożoną siłą i rozmachem. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczny TRADICAMP będzie jeszcze większym sukcesem niż poprzedni, ale wszystko to nie jest możliwe bez jego uczestników. Organizatorzy zapraszają więc wszystkich serdecznie, z nadzieją spotkania na malowniczej Jurze Krakowsko – Częstochowskiej.

FOTOGALERIA

VIDEOGALERIA

Chcesz dostawać nowe aktualności na e-mail? Zapisz się do Newslettera!

ZAPRASZAMY

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości od naszego zespołu ds. Tradicamp.

Pomyślnie wysłałeś wiadomość!