Relacja z VII Pielgrzymki Środowisk Tradycji na Jasną Górę.

paź 28, 2010

W ubiegłym tygodniu, 22-23 października wierni Środowisk Tradycji Łacińskiej z całego kraju po raz siódmy spotkali się na Jasnej Górze aby wspólnie modlić się u stóp Królowej Polski.

Przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej odprawione zostały dwie Msze Święte w Klasycznej formie Rytu Rzymskiego W piątek liturgię celebrował ks. Prałat dr Roman Kneblewski, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy, a sobotnią Najświętszą Ofiarę wieńczącą dwudniową pielgrzymkę sprawował ks. dr Wojciech P. Grygiel FSSP z Krakowa. O piękną i godną oprawę muzyczną zadbali organiści Jacek Rządkowski z Łodzi i prof. Bogusław Grabowski z Gdańska oraz Schola Tradicamp, wzmocniona w sobotę głosami gdańskiej scholi. W piątkowy wieczór pielgrzymi uczestniczyli także w Apelu Jasnogórskim.

Oprócz celebracji Mszy Świętej i nabożeństw, zaplanowano konferencje poruszające kwestie bliskie wszystkim katolikom, dotyczące wiary i Kościoła. W piątek dr Paweł Milcarek (UKSW, Warszawa) poruszył temat prawdziwych i pozornych problemów Tradycji Katolickiej w Polsce. Drugiego dnia w programie znalazły się dwa wykłady. Ks. dr Wojciech Grygiel FSSP spróbował odpowiedzieć na pytanie, jaka jest aktualnie relacja wiary i nauki, i czy we współczesnej nauce pozostało jeszcze miejsce dla Pana Boga. Prof. Bogusław Grabowski z Akademii Muzycznej w Gdańsku wygłosił natomiast prelekcję poświęconą przestrzeni muzyki sakralnej.

Podczas pielgrzymki odbyło się też spotkanie dla uczestników Tradicamp2010, podczas którego przy filiżance kawy można było zobaczyć się z przyjaciółmi, powspominać wakacyjny wyjazd, a także wymienić spostrzeżenia na temat owoców warsztatu liturgicznego, który odbył się tego lata w Rzędkowicach (gm. Włodowice).

Po sobotniej Mszy Świętej licznie zgromadzeni na Jasnej Górze pielgrzymi udali się na wały, gdzie jak co roku zostało wykonane wspólne zdjęcie.

Mamy nadzieję, że łaski wyproszone przed Cudownym Jasnogórskim Obrazem Najświętszej Marii Panny będą towarzyszyć Środowiskom Tradycji Katolickiej i wspierać ich dalszy rozwój.

FOTOGALERIA

VIDEOGALERIA

Chcesz dostawać nowe aktualności na e-mail? Zapisz się do Newslettera!

ZAPRASZAMY

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości od naszego zespołu ds. Tradicamp.

Pomyślnie wysłałeś wiadomość!