facebook youtube
naglowek
Zapraszamy na ogólnopolski warsztat chorału gregoriańskiego, realizowany w pełni ducha liturgii w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego. Warsztat począwszy od roku 2013 odbywa się regularnie, ramach corocznych spotkań Tradicamp. W trakcie całego warsztatu chorałowego Uczestnicy biorą udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych oraz wykonują śpiewy podczas codziennej liturgii w formie nadzwyczajnej, gromadzącej Uczestników spotkań Tradicamp.

Warsztaty Chorałowe koncentrują się na praktycznym wykonawstwie chorału gregoriańskiego, pieśni tradycyjnych i polifonii, uwzględniającym umiejętności Uczestników oraz doświadczenia prowadzących warsztaty. Skoncentrowaniu uwagi Uczestników na służebnym śpiewie podczas Ofiary Mszy Świętej towarzyszy próba syntezy różnych prądów wykonawstwa chorału gregoriańskiego podporządkowana nadrzędnemu celowi - śpiewania Ad Majorem Dei Gloriam. Warsztat chorałowy jest również okazją do poznana wiernych tradycji łacińskiej z całego kraju oraz wymiany doświadczeń z chórzystami wykonującymi śpiewy gregoriańskie w różnych wspólnotach.                                                                                            

                                         Jura Krakowsko-Częstochowska 2 -8 lipca A.D.2017 

W programie:
  • wykłady teoretyczne nauka śpiewu gregoriańskiego 
  • emisja głosu i technika śpiewu 
  • a ponadto wspólna modlitwa, formacja i integracja wspólnoty 
Warsztat prowadzą:
  • Mariusz Perkowski, Karol Komenda, Marcin Szaciłowski (Schola Gregoriana Sancti Casimiri) 
  • Bartosz Izbicki
Informacje i zapisy:
Tel.: 506 973 360
e-mail: info@tradicamp.pl

Do wzięcia udziału w szczególności zapraszamy śpiewaków posługujących w lokalnych wspólnotach wiernych tradycji łacińskiej oraz wszystkich zainteresowanych chorałem gregoriańskim i posiadającym ku temu chociaż minimalne zdolności muzyczne. Poza podstawowym programem warsztatów Uczestnicy będą wykonywać śpiewy (propria i ordinaria) podczas uroczystych Mszy Świętych, celebrowanych podczas spotkań Tradicamp.

Zajęcia teoretyczne i praktyczne będą się odbywać pomiędzy celebracjami liturgicznymi i zajęciami integracyjnymi, odbywającymi się w ramach spotkań Tradicamp. Organizatorzy mogą Uczestnikom warsztatu zorganizować nocleg i wyżywienie oraz ubezpieczenie i taka forma udziału w warsztacie jest odpłatna w zależności od miejsca zakwaterowania i długości pobytu w trakcie trwania warsztatu chorałowego. Zainteresowanym organizator udziela wszelkich informacji telefonicznie i mailowo, a chętni proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie www spotkań Tradicamp, odnotowując w rubryce „UWAGI" - warsztat chorałowy. Repertuar warsztatu chorałowego dostępny jest w menu bocznym.

Serdecznie Zapraszamy do wspólnego śpiewania podczas Tradicamp 2017
Copyright - inicjatywawlodowicka.pl