ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

A.D. 2019
A.D. 2018
A.D. 2017
A.D. 2016
A.D. 2015
A.D. 2014
A.D. 2013
A.D. 2012
A.D. 2011
A.D. 2010

Trwa akcja promocyjna.

Maj 25, 2013

Trwa Akcja Promocyjna czwartych już ogólnopolskich spotkań wiernych tradycji łacińskiej Tradicamp2013. Wolontariusze co tydzień odwiedzają kolejne miejsca celebracji Mszy Świętych w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego. Kolejne spotkania już w najbliższą niedzielę.

Dwa tygodnie temu, 12 maja, wolontariusze Fundacji Inicjatywa Włodowicka spotkali się z wiernymi w dwóch bardzo licznych wspólnotach wiernych w Poznaniu, skupionych wokół parafii pw. Św. Antoniego oraz parafii pw. Maryi Królowej przy Rynku Widelskim.

W niedzielę 19 maja, dwa zespoły wolontariuszy udały się na południe kraju. Począwszy od celebracji w Bytomiu, w kościele pw. Ducha Świętego, poprzez kościół pw. Trójcy Świętej w Gliwicach i kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Wodzisławiu Śląskim dotarli aż do parafii pw. Narodzenia NMP w Bielsku Białej. Tego dnia odwiedzili również wspólnotę zbierająca się na Mszę Świętą w kościele pw. Św. Sebastiana w Opolu. We wszystkich tych miejscach wolontariusze spotykali się z wiernymi i ich duszpasterzami.

Foldery informacyjne o spotkaniach Tradicamp, dzięki uprzejmości jednego z ministrantów, były również rozprowadzane wśród wiernych z Opola podczas Nocy Kościołów (24.maja), przy okazji prezentacji zabytkowych szat i naczyń liturgicznych, wykorzystywanych dawniej podczas liturgii.

W najbliższą niedzielę, wolontariusze udadzą się w kolejne cztery miejsca celebracji. Tym razem porozmawiać o tegorocznych spotkaniach Tradicamp i wydarzeniach organizowanych przez Fundację Inicjatywa Włodowicka, będą mieli okazję wierni z Kraśnika (kościół pw. Ducha Świętego), Zamościa (kościół pw. Św. Katarzyny), Lublina (kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP) oraz Radomia (kościół pw. NMP Królowej Apostołów).

Serdecznie zachęcamy do rozmów z wolontariuszami, którzy służą wszelkimi informacjami dotyczącymi programu tegorocznych spotkań Tradicamp. Jednocześnie prosimy o modlitwę za wstawiennictwem św. Krzysztofa, patrona podróżujących, w intencji wolontariuszy, którzy przemierzają co tydzień setki kilometrów, aby dotrzeć do jak największej liczby wspólnot skupionych wokół liturgii sprawowanej w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego na terenie kraju.

FOTOGALERIA

VIDEOGALERIA

Chcesz dostawać nowe aktualności na e-mail? Zapisz się do Newslettera!

ZAPRASZAMY

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości od naszego zespołu ds. Tradicamp.

Pomyślnie wysłałeś wiadomość!