ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

A.D. 2019
A.D. 2018
A.D. 2017
A.D. 2016
A.D. 2015
A.D. 2014
A.D. 2013
A.D. 2012
A.D. 2011
A.D. 2010

Ruszyła akcja promocyjna Tradicamp2013.

Maj 10, 2013

Ogólnopolskie spotkania wspólnoty wiernych tradycji łacińskiej Tradicamp2013, w tym roku odbywają się w dniach 7-13 lipca. Ruszyła już akcja promocyjna tego wydarzenia, prowadzona przez wolontariuszy, którzy we wspólnotach lokalnych osobiście zapraszają do udziału w czwartej już edycji dorocznych spotkań Tradicamp. Organizatorzy proszą przedstawicieli lokalnych wspólnot o wparcie przy prowadzeniu tej akcji.

Tegoroczną akcję promocyjną w niedzielę 21 kwietnia otworzyły dwa zaprzyjaźnione miasta – Bydgoszcz i Łódź, bez których po trzech edycjach trudno wyobrazić dziś sobie doroczne spotkania Tradicamp. Miasta, których przedstawiciele wspólnot wiernych tradycji łacińskiej rok rocznie są obecni na Jurze, a kilkuletnia współpraca przy organizacji spotkań Tradicamp zaowocowała trwałymi przyjaźniami, także na gruncie prywatnym. Tydzień później, 28 kwietnia wolontariusze udali się do podwarszawskiego Brwinowa i Zielonki, a w pierwszą niedzielę maja obecni byli na Śląsku – w Będzinie i Tychach. Do pozostałych miast gdzie celebrowane są Msze Święte w nadzwyczajnej formie wolontariusze udadzą się w najbliższych tygodniach.

Foldery informacyjne dostępne są u wolontariuszy po Mszy Świętej w nadzwyczajnej formie, w mieście gdzie aktualnie prowadzona jest akcja promocyjna oraz na stronie internetowej Tradicamp, w zakładce „Do pobrania”. Ponieważ w tym roku przewidziano zmiany organizacyjne m. in. wprowadzenie spójnego programu duszpasterskiego, liturgię brewiarzową oraz rozbudowę wymiaru turystyczno-rekreacyjnego i integracyjnego, serdecznie zapraszamy do rozmów i zadawania pytań wolontariuszom. Uczestnicy szukający więcej wyciszenia i medytacji z entuzjazmem przyjmą częstsze niż w latach ubiegłych konferencje duchowe głoszone przez księży i ukierunkowane na treści Katechizmu Kościoła Katolickiego oraz nowe oratorium wzniesione na terenie samego obozowiska. Dla gości pragnących jeszcze więcej wypoczynku i oderwania od codzienności, przewidziane są nowe propozycje rekreacyjne i wieczorne rozmowy w mniej zobowiązującej konwencji.

Jak pokazują relacje wolontariuszy z akcji promocyjnej, spotkania Tradicamp są już szeroko znane w polskich wspólnotach tradycji łacińskiej, jakie istnieją w poszczególnych diecezjach. Po trzech latach trwania wspólnoty, jaka zawiązała się wokół ogólnopolskich spotkań na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, rzadko padają już ze strony wiernych i duszpasterzy pytania czym jest Tradicamp, impreza jest już bowiem doskonale rozpoznawalna. Nie należy jednak zapominać, że wspólnoty lokalne nadal rosną i będą się rozwijać wobec czego działania promocyjne trzeba prowadzić dalej. Wiele oczywiście zależy od inicjatywy i świadectwa samych uczestników spotkań Tradicamp, ale radością napawa fakt, że wśród wiernych wspólnot lokalnych wiele osób aktywnie włącza się w działania związane z dystrybucją folderów w swoich wspólnotach, za co składamy serdeczne Bóg zapłać i prosimy o dalszą pomoc. Przy ciągłym rozwoju tradycji w Polsce, powstawaniu nowych miejsc celebracji i rozbudowie formuły spotkań Tradicamp i innych inicjatyw podejmowanych przez Fundację Inicjatywa Włodowicka, mimo rozpoznawalności idei Tradicamp, wciąż potrzeba nowych wolontariuszy, którzy są w stanie dołożyć starań, aby coroczne spotkania na Jurze rozwijały swój dotychczasowy niepowtarzalny charakter. Wierni, którzy chcą wspomóc akcję promocyjną proszeni są o kontakt z organizatorami:

info@tradicamp.pl
(34) 341-00-21
www.tradicamp.pl

Ogólnopolskie spotkania wiernych tradycji łacińskiej Tradicamp dedykowane są wszystkim wiernym, zarówno przywiązanym od dawna do nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego, jak i tych, którzy dopiero zaczynają odkrywać ten nieprzebrany skarbiec Kościoła. Tradicamp jest spotkaniem wspólnoty księży, osób konsekrowanych, wiernych świeckich, kobiet, mężczyzn, młodzieży, dzieci i osób starszych, a wymiar tych spotkań wyznacza rytm chrześcijańskiego życia, w którym w naturalny sposób każdy znajduje czas na spotkanie z Bogiem w Sakramentach Świętych, na modlitwę, pracę, odpoczynek i dobrą zabawę. Program spotkań obejmuje zajęcia i wydarzenia, spośród których coś interesującego znajdą zarówno najmłodsi uczestnicy, na których zawsze czekamy z wielką radością, jak i seniorzy, którzy z roku na rok coraz odważniej i liczniej decydują się na przyjazd.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej, na której zamieszczane będą informacje o kolejnych miejscach celebracji, w których obecni będą nasi wolontariusze oraz prosimy o modlitwę w intencji organizatorów, którzy wkraczają teraz w okres wytężonej pracy, związanej z przygotowaniami bezpośrednio poprzedzającymi Tradicamp2013.

FOTOGALERIA

VIDEOGALERIA

Chcesz dostawać nowe aktualności na e-mail? Zapisz się do Newslettera!

ZAPRASZAMY

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości od naszego zespołu ds. Tradicamp.

Pomyślnie wysłałeś wiadomość!