ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

A.D. 2019
A.D. 2018
A.D. 2017
A.D. 2016
A.D. 2015
A.D. 2014
A.D. 2013
A.D. 2012
A.D. 2011
A.D. 2010

Wybieramy termin Ogólnopolskiej Pielgrzymki Tradycji Łacińskiej na Jasną Górę.

Lut 27, 2013

Na stronie internetowej Letniego Zjazdu Integracyjnego TRADICAMP w prawym dolnym rogu znajduje się ankieta, w ramach której można wskazać miesiąc, w jakim w ocenie wiernych najdogodniej byłoby organizować pielgrzymki.

W roku 2012 informowaliśmy TUTAJ o planowanym wznowieniu dorocznych ogólnopolskich pielgrzymek wiernych tradycji łacińskiej na Jasną Górę. Wszystkie dotychczasowe pielgrzymki odbywały się w drugiej połowie roku, po zakończeniu wzmożonego ruchu pielgrzymów w okresie letnim każdego roku. Przyszłe pielgrzymki po wznowieniu mają się odbywać w stałym dorocznym terminie, umożliwiającym wszystkim uczestnikom ujęcie ich w osobistych planach na dany rok. Na stronie internetowej Letniego Zjazdu Integracyjnego TRADICAMP w prawym dolnym rogu znajduje się ankieta w ramach której można wskazać miesiąc, w jakim w ocenie wiernych najdogodniej byłoby organizować pielgrzymki. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych tą inicjatywą do wzięcia udziału w ankiecie, co mamy nadzieję pozwoli wybrać najdogodniejszy termin dla uczestników pielgrzymki. Przy wyborze miesiąca warto zwrócić uwagę na kilka faktów związanych z funkcjonowaniem Jasnej Góry. Koniec pierwszego i początek drugiego kwartału każdego roku to wzmożona ilość pielgrzymek maturzystów. Drugi i trzeci kwartał każdego roku to wzmożony ruch pielgrzymów związany z okresem letnim oraz dużą ilością pielgrzymek pieszych. Duża ilość pielgrzymów z innych pielgrzymek obecnych w sanktuarium wiąże się z mniejszymi możliwościami organizacji wydarzeń naszej pielgrzymi w obrębie Jasnej Góry.

Wszystkich, którzy chcą dołączyć do grona organizatorów i pomóc przy organizacji pielgrzymek serdecznie zachęcamy do współpracy. Chóry, schole i ministrantów zapraszamy do kontaktu z organizatorami, bowiem rozpoczynają się już przygotowania oprawy muzycznej i służby liturgicznej. Szczególnym aspektem wymagającym zaangażowania wolontariuszy z różnych części kraju będzie koordynacja działań związanych z transportem pielgrzymów i organizacja grup. W związku z tym, w każdym miejscu, gdzie istnieje wspólnota wiernych przywiązanych do tradycji łacińskiej, potrzebny jest wolontariusz – opiekun grupy, który podejmie się organizacji transportu i ubezpieczenia przejazdu. Osoby chętne do współpracy w charakterze wolontariatu przy organizacji pielgrzymek prosimy o kontakt z Fundacją Inicjatywa Włodowicka.

Fundacja Inicjatywa Włodowicka
info@tradicamp.pl
Tel. (32) 341-00-21

FOTOGALERIA

VIDEOGALERIA

Chcesz dostawać nowe aktualności na e-mail? Zapisz się do Newslettera!

ZAPRASZAMY

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości od naszego zespołu ds. Tradicamp.

Pomyślnie wysłałeś wiadomość!